ПРАЦІВНИКИ

завідувач: Тарас Шманько, доктор богослов'я










доцент: свящ. Василь Рудейко, доктор богослов'я
народився 9 квітня 1977 р . у селі Вороблячин Яворівського району на Львівщині. Богословські студії почав у Львівській Духовній семінарії Святого Духа, відтак продовжив у Католицькому університеті Айхштет – Інґольштадт (Баварія), де у 2009 р. здобув науковий ступінь доктора у царині літургійного богослов’я.
Від 2002 р. викладає в Українському католицькому університеті у Львові. З 2015 р. працює на кафедрі літургійних наук філософсько-богословського факультету.
Автор та співавтор наукових монографій і статей з історії та богослов’я літургійної спадщини Церков візантійської традиції. Сфера наукових зацікавлень –джерелознавство, археологія, музична й текстологічна спадщина християнських Церков, біблістика та культурологія.
Від 2011 р. – заступник голови Патріаршої літургійної комісії Української Греко-Католицької Церкви.
Особистий блог

старший викладач: Петро Сабат, доктор східних церковних наук
Народився 15 березня 1976 р. у селі Дитятин Галицького району Івано-Франківської області. Богословські студії почав у 1994 році в Івано-Франківському Теологічному Інституті та Семінарії Святого Священномученика Йосафата Кунцевича УГКЦ, відтак в 2000 році продовжив  в Папському Східному Орієнтальному Інституті у м. Рим (Італія) де у 2002 році здобув ступінь ліценціата східних церковних наук, а в 2005 році ступінь доктора східних церковних наук. В 2013 році в Національному університеті “Острозька Академія” також одержав ступінь кандидата історичних наук. 
Викладацьку працю розпочав  в 2003 році в Івано-Франківській Теологічній Академії та Семінарії Святого Священномученика Йосафата Кунцевича УГКЦ. Протягом 2005-2010 року   одночасно викладав літургійні предмети в Івано-Франківській Теологічній Академії та Українському Католицькому Університеті. Від 2010 року викладає  в УКУ та Семінарії Святого Духа УГКЦ.  Автор наукових та науково-популярних статей та радіо передач з історії та богослов’я літургійної спадщини Церков київської традиції.
Сфера наукових зацікавлень - богослов’я (літургіка, догматика, патристика), канонічне право,  історія (джерелознавство, археологія), етнографія, культурологія, психологія.

викладач: Ігор Василишин, доктор східних церковних наук

Народився у м. Яремчі Івано-Франківської області. Закінчив середню школу у місті Яремчі, а опісля - Академію Друкарства ім. Івана Федорова у 1991 році та Львівську Духовну семінарію Святого Духа у 1997 році. Навчання продовжив у Римі у Папському Східному Інституті, яке закінчив захистом докторської дисертації на тему «Типик отця Ісидора Дольницького та його джерела» у 2004 році.
Починаючи з 2000 року викладає літургійні предмети у Львівській Богословській Академії (нині Український Католицький Університет), а також у Тернопільській Вищій Духовній семінарії ім. Патріярха Йосифа Сліпого. Читав курси з літургіки в Інституті св. Томи Аквінського у Києві, на курсах підвищення кваліфікації для священиків різних єпархій та в чернечих спільнотах. Автор статей та доповідей на літургійну тематику. 
Сфера зацікавлень: літургійні науки, джерелознавство, церковна поезія, порівняльна літургіка, екуменічний та міжрелігійний діалоги.

асистент: свящ. Василь Попелястий, ліценціат богослов'я
Народився 8 червня 1982 року у м. Львів. З 2000 по 2007 навчався у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа та Українському Католицькому Університеті на філософсько-богословському факультеті. У 2007 році продовжив богословські студії у Лювенському Католицькому Університеті (Бельгія), факультет богослов'я, які завершив у 2009 році. З 2011 року навчається на докторській програмі в цьому ж університеті.
Викладацьку діяльність розпочав 2010 року в Українському Католицькому Університеті. Також читає курси в Інституті постійної формації священнослужителів Львівської архиєпархії. Автор наукових статей та доповідей на літургійну тематику.
Сфера наукових зацікавлень: богослов’я, канонічне право, історія, джерелознавство, культурологія, релігієзнавство.

Із 2010 року - Помічник голови Літургійної комісії Львівської Архиєпархії.

методист: Лідія Луцишин

Немає коментарів:

Дописати коментар